Інноваційна діяльність

Дата: 6 травня 2021 о 17:49, Оновлено 13 травня 2021 о 19:31

Інноваційна діяльність закладу спрямована на формування творчої конкурентоспроможності  особистості на основі зростання професіоналізму вчителя у світлі застосування інноваційних  технологій навчання.

Музикотерапевтична педагогіка "ПіснеЗнайка"

З 2010 року по 2014 рік у школі здійснювалася дослідно-   експериментальна робота медико-педагогічного проекту   «Гармонія інтелекту та здоров’я «ПіснеЗнайка» у 1-4 класах   початкової школи. З 2014 року учителі початкової школи         використовують елементи програми «ПіснеЗнайка».

Спеціальний інтегрований курс “Культура добросусідства” – Хмельницький  обласний інститут післядипломної педагогічної освіти  З 2016 року по 2019 рік здійснювалася діяльність інтегрованого   курсу «Культура  добросусідства» у 1-4 класах учителем     Шабельною Ж.В. та в дитячому дошкільному закладі   вихователем Крижанівською О.Б. Мета курсу - виховання     соціально компетентних, критично мислячих і толерантних осіб,  свідомих громадян і патріотів своєї Батьківщини, добре обізнаних з рідним краєм, які прагнуть відповідально керувати його життєдіяльністю, зберігати і приумножувати його природний, економічний і культурний потенціал.  Курс дає змогу системно, через батьківські збори займатися просвітництвом батьків,  краще взаємодіяти у виховній роботі з батьками, з місцевими громадами, громадськими організаціями.

Школа як осередок розвитку громади: досвід формування освітньої пол З 2016 року по 2019 н. р. у Піщанській гімназії - початкова школа проводилася  робота над втіленням проектів громадсько-активної школи (ГАШ).  У школі як осередку розвитку громади тепер задіяний весь педагогічний склад, весь учнівський колектив, батьківський колектив та громада. Створено на базі ГАШ шкільний клуб соціального підприємництва «Абетка успіху» – координатор учитель Ходаківська Ю.В. Також створено «Агенцію дозвілля «Смайл», координаторами якої є 4 педагоги та охоплено  40  учнів.

Запрошення до участі в Програмі — Програма підтримки освітніх реформ в  Україні «Демократична школа»З 2019 року школа є учасником програми «Демократична школа» за компонентом "Формування та оцінювання громадянських компетентностей" у 5-9 класах (2-й етап). Школа апробовує  нові моделі та педагогічні практики, що здійснюються на основі створених навчально-методичних матеріалів, орієнтованих на формування та оцінювання громадянських компетентностей у здобувачів освіти 5-9 класів. Вчителі розробляють вправи та проекти на основі дескрипторів Рамки компетентностей для культури демократії Ради Європи придатних для української системи освіти моделей та інструментів із розвитку й оцінювання громадянських компетентностей за такими кластерами: «Громадянська свідомість» (зокрема компетентності та їх компоненти «Відчуття належності до громади», «Вирішення проблем спільноти», «Участь в ухваленні рішень», «Ініціювання», «Співпраця для досягнення спільної мети»), «Повага» (зокрема ставлення «Сприйняття поглядів інших», «Виявлення поваги до тих, хто відрізняється від нього/ неї») та «Відповідальність» (зокрема «Дотримання обіцянок і зобов’язань», «Дотримання правил», «Відповідальне навчання»). Практичне значення інноваційного освітнього проекту полягає у перевірці ефективності педагогічних практик з розвитку громадянських компетентностей як наскрізних та їх оцінювання, виокремленні шляхів їх інтеграції в освітній процес, розробленні методичних рекомендацій для педагогів щодо способів ефективного впровадження в освітню практику.