Демократична школа

Дата: 6 травня 2021 о 17:49, Оновлено 9 листопада 2023 о 12:48

Запрошення до участі в Програмі — Програма підтримки освітніх реформ в  Україні «Демократична школа»З 2019 року школа є учасником програми «Демократична школа» за компонентом "Формування та оцінювання громадянських компетентностей" у 5-9 класах (2-й етап). Школа апробовує  нові моделі та педагогічні практики, що здійснюються на основі створених навчально-методичних матеріалів, орієнтованих на формування та оцінювання громадянських компетентностей у здобувачів освіти 5-9 класів. Вчителі розробляють вправи та проекти на основі дескрипторів Рамки компетентностей для культури демократії Ради Європи придатних для української системи освіти моделей та інструментів із розвитку й оцінювання громадянських компетентностей за такими кластерами: «Громадянська свідомість» (зокрема компетентності та їх компоненти «Відчуття належності до громади», «Вирішення проблем спільноти», «Участь в ухваленні рішень», «Ініціювання», «Співпраця для досягнення спільної мети»), «Повага» (зокрема ставлення «Сприйняття поглядів інших», «Виявлення поваги до тих, хто відрізняється від нього/ неї») та «Відповідальність» (зокрема «Дотримання обіцянок і зобов’язань», «Дотримання правил», «Відповідальне навчання»). Практичне значення інноваційного освітнього проекту полягає у перевірці ефективності педагогічних практик з розвитку громадянських компетентностей як наскрізних та їх оцінювання, виокремленні шляхів їх інтеграції в освітній процес, розробленні методичних рекомендацій для педагогів щодо способів ефективного впровадження в освітню практику.

Командою вчителів було розроблено та представлено проект

"Шкільний майданчик - для громади"

Вчителями гімназії було розроблено вправ на розвиток громадянських компетентностей, які розміщенні на сайті "Демократична школа" у рубриці "Тулбокс для вчителів"

Вправа "Меншість і більшість в нашій країні", розроблена вчителем математики Ходаківською Ю.В.

Вправа "У чужій шкірі", розроблена вчителем математики Ходаківською Ю.В.

Вправа "Сервірувальні килимки", розроблена вчителем математики Ходаківською Ю.В.

Вправа "Відчуй іншого", розроблена вчителем початкових класів Іваніцькою О.І.

Вправа «Павутина життя: як ми дихаємо?», розроблена вчителем біології Качан В.В.

Вправа "Перші враження", розроблена вчителем біології Качан В.В.

Вправа "Покажи тварину", розроблена вчителем біології Качан В.В.

Вправа "Правила-рятівники", розроблена вчителем зарубіжної мови Онопрієнко Т.А.

Вправа “Електронно-обчислювальні машини та права”, розроблена вчителем інформатики Сусол В.В.

Всі вчителі, які були розробниками вправ, отримали сертифікати про публікацію авторської методичної  розробки та про підвищення кваліфікації