Методична діяльність

Дата: 13 травня 2021 о 10:07, Оновлено 27 вересня 2023 о 21:23

Методична робота в гімназії– це цілісна, багаторівнева, багатофункціональна система взаємопов’язаних дій, націлених на підвищення педагогічної майстерності кожного вчителя. Сьогодні одним із провідних напрямів методичної роботи є створення принципово нового механізму взаємодії всіх учасників освітнього процесу, який ґрунтується на дотриманні принципу єдності всіх інтересів, тому головними завданнями школи є турбота про постійне підвищення якості освітнього процесу, розвиток творчого потенціалу кожного вчителя, зокрема й колективу в цілому, виховання дієвого інтересу до освітньої діяльності, вироблення ефективного інструментарію для реалізації основної мети навчання та виховання на сучасному етапі.

Основні завдання методичної роботи в гімназії:

• створення організаційних умов для безперервного вдосконалення фахової освіти, підвищення професійної майстерності кожного вчителя;
  • упровадження в освітній процес передового педагогічного досвіду, сучасних педагогічних технологій, використання на практиці сучасних досягнень психолого-педагогічної науки;
  • вивчення, узагальнення та поширення перспективного досвіду вчителів гімназії;
  • розвиток традиційних і пошук нових ефективних форм методичної роботи;
  • проведення постійного моніторингу суб’єктів навчального процесу щодо визначення їхніх інтересів, уподобань, здібностей, можливостей, бажань, з метою їх максимальної реалізації;
  • розвиток потреби вчителя щодо професійного вдосконалення, спрямування його на реалізацію власної освітньої траєкторії протягом життя;
  • забезпечення відповідальності кожного учасника педагогічного процесу за результат своєї праці, сприяння прагненню вчителів до саморозвитку, творчості, прояву ініціативи.

Методична тема у 2023/2024 навчальному році:

«Формування базової компетенції та позитивної мотивації навчальної активності учнів на основі традиційних та  впровадженні   інноваційних технологій навчання і виховання»

Склад

науково-методичної ради гімназії:

Лук'яненко Оксана Дмитрівна – голова ради,  заступник директор гімназії з НВР;

Поліщук Ірина Олександрівна – заступник голови ради, директор;

Яремчук Людмила Олександрівна – секретар методичної ради, учитель англійської мови;

Онопрієнко Тетяна Антонівна – учитель зарубіжної літератури;

Лісниченко Тетяна Петрівна – учитель початкових класів;

Ковтун Марина Василівна – учитель початкових класів;

Боженко Світлана Володимирівна - учитель початкових класів;

Сусол Валентина Василівна - учитель інформатики.

Методичні обєднання вчителів:

Яремчук Л.О.керівник методичного об'єднання вчителів гуманітарно-естетичного циклу;

Качан В.В. – керівник методичного об'єднання  вчителів природничо-математичного циклу;

Лісниченко Т.П. – керівник  методичного об'єднання  вчителів початкових класів;

Роїк Ю.М. -  голова  методичного об'єднання  класних керівників.

Проблеми, над якими працюють ШМО:

Назва методичного об’єднання:

Керівник

Проблема

Учителів гуманітарно-естетичного циклу

Яремчук Л.О.

«Формування інформаційно-комунікаційної та комунікативної  компетентності для розвитку особистості учнів шляхом упровадження творчих завдань на уроках гуманітарно-естетичного циклу;

Учителів природничо-математичного циклу

Качан В.В.

«Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках природничо-математичного циклу як засіб підвищення мотивації навчання»

Учителів початкових класів

Лісниченко Т.П.

«Формування здоров'язберігаючої компетенції учнів в умовах компетентнісно- орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі»

Класних керівників

Роїк Ю.М.

«Формування інформаційно-комунікаційної та комунікативної  компетентності учня на основі його творчих можливостей і самовдосконалення в умовах особистісно-орієнтованого навчання та виховання»

Науково-методична рада гімназії

Наказ про організацію методичної роботи у 2023/2024 н.р.

Аналіз методичної роботи закладу за 2022/2023 н.р.