Інклюзія

Дата: 6 травня 2021 о 18:05, Оновлено 2 жовтня 2023 о 11:14

Кожна дитина має право на:

• повагу;
  • розвиток;
  • освіту;
  • право вибору;
  • здоров'я;
  • особистий простір.

Довідка

про організацію навчання дітей з особливими освітніми потребами у Піщанській гімназії - початковій школі у 2023/2024 навчальному році.

У 2023/2024 навчальному році 4 учні охоплено інклюзивним  навчанням.  У Піщанській гімназії організовано три інклюзивних класи:

1 клас - 1 дитина,

5 клас - 2 дитини,

9 клас – 1 дитина.

З метою забезпечення кваліфікованої допомоги в засвоєнні навчального матеріалу учнями з особливими освітніми потребами  в інклюзивних класах школи у штатний розпис введено 3 посади асистента вчителя.

Корекційно-розвиваючу складову освітнього процесу в закладі забезпечує практичний психолог – 2 години.

Для проведення корекційно-розвиткових занять є  потреба у таких фахівцях: учитель-логопед -  3 години,

учитель-реабілітолог – 3 години,

учитель-дефектолог – 1 година.

У Піщанській гімназії  в інкюзивних класах педагогічний процес здійснюють вчителі-класоводи, вчителі предметними, корекційний педагог, асистенти вчителів. Психологічний супровід забезпечують практичний психолог та соціальний педагог закладу.

Для підвищення професійного рівня педагогічних працівників щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання адміністрація  забезпечувала фахівцям можливість навчатись.  Педпрацівники школи відвідали  курси для вчителів різних спеціальностей обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Також систематично підвищують свою кваліфікацію за допомогою онлайн-курсів, вебінарів.

Управління освіти і науки для підтримки осіб з особливими освітніми потребами надав дидактичний матеріал, музичні інструменти, сенсорні кубики, гамак, шведську стінку. За кошти місцевих спонсорів та благодійні внески проведено косметичний ремонт сенсорної кімнати. У школі наявний пандус.

В закладі наявні законодавчі акти, нормативно-правові документи, що регламентують упровадження інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти.

Діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах Піщанської гімназії, забезпечуються безкоштовним гарячим харчуванням.

На кожного учня з інклюзивним навчанням оформлено портфоліо, розроблено індивідуальну програму розвитку. Корекційно-розвиткові заняття з учнями проводяться з урахуванням індивідуальних особливостей дітей, вимог Типових навчальних планів та рекомендацій психолого-медико-педагогічної консультації. Кількість годин для проведення корекційно-розвиткових занять передбачено в індивідуальному навчальному плані кожного учня. Корекційну складову в інклюзивних класах забезпечує практичний психолог. Діти із порушенням зору навчаються за типовими та спеціальними підручниками.