Для батьків

Дата: 12 травня 2021 о 17:48, Оновлено 28 лютого 2023 о 17:05

Для вас, батьки - КЗ "Дворічнокутянський ліцей" Солоницівської селищної  ради Харківської області

Дитячі заповіді для мам, тат, бабусь та дідусів

1. Шановні батьки! Пам’ятайте, ви самі запросили мене у свою родину  і на цей світ. Навчіть мене мистецтва стати і бути людиною.
  2. У моїх очах світ має дещо інший вигляд, ніж у ваших. Прошу вас поясніть мені, що, коли, чому кожен із нас має у ньому робити.
  3. Мої ручки ще маленькі – не очікуйте від мене досконалості, коли я стелю ліжко, малюю, ліплю, пишу або кидаю м’ячика.
  4. Мої почуття ще незрілі – прошу будьте чутливими до моїх потреб. Не нарікайте на мене цілий день.
  5. Щоб розвиватися мені потрібне ваше заохочення, а не тиск. Лагідно критикуйте і оцінюйте, але не мене, а лише мої   вчинки.
  6. Дайте мені трохи самостійності, дозвольте робити помилки, щоб на помилках можна було вчитися. Тоді я зможу самостійно приймати рішення у дорослому житті.
  7. Прошу, не робіть усе за мене, бо я виросту переконаним у своїй спроможності виконувати завдання відповідно з вашим очікуванням.
  8. Я вчуся у вас всього: слів, інтонації, голосу, манері рухатися. Ваші слова, почуття і вчинки повертатимуться до вас через мене. Так справедливо влаштувала природа зв’язок між поколіннями. Тому навчіть мене, будь ласка, кращого.
  9. Пам’ятайте. що ми разом не випадково: ми маємо допомагати один одному у цьому безмежному світі.
  10. Я хочу відчувати вашу любов, хочу, щоб ви частіше брали мене на руки, пригортали, цілували. Але будьте уважні, щоб ваша любов не перетворилася на милиці, які заважають мені робити самостійні кроки.

Любі мої, я вас дуже, дуже люблю!!! Покажіть мені, що ви любите мене теж.

Як стати батьками читаючої дитини

• Подавайте дитині приклад, читаючи книги, газети та журнали.
  • Батьки дуже засмучуються, якщо їх дитина не любить книжки і не хоче читати, але при цьому не здогадуються, що причина цього криється в них самих.
  • Читайте з дитиною щодня.
  • Добра традиція - читання вголос залишає спогади на все життя. Читайте один одному по черзі. Читайте дитині перед сном.
  • Вибирайте для читання книги, які цікаві дитині, а не Вам .
  • Читайте книги, що описують ситуації, які зустрічаються в його житті - наприклад, книжка про природу буде сприйнята на «ура», якщо дитина перед цим побував у лісі.
  • Оточуйте дитини книгами .
  • Якщо дитина живе в оточенні книг, вони стають обов'язковою частиною його життя. Підпишіть дитину на дитячий журнал - він повинен звикнути, що щомісяця отримуватиме чудовий подарунок, оскільки читання приносить задоволення .
  • Читайте повільно і голосно .
  • Не поспішайте, додайте драматичності і виразності Вашому голосу . Задавайте питання про прочитане . Робіть паузи в читанні, щоб дитина могла запитати вас про незрозумілі місцях і обдумати прочитане.
  • Читайте книги знову і знову.
  • Діти люблять перечитувати улюблені історії, тому що вони знають, що станеться з героями далі . Ви можете записати своє читання на магнітофон, щоб дитина могла прослухати улюблену книжку тоді, коли він цього захоче.
  • Не тисніть на дитину.
  • Дитина іноді може не хотіти читати. Не змушуйте його робити це - читання має бути задоволенням, а не обов'язком.
  • Дозволяйте дитині самій вибирати книги в магазині або бібліотеці.
  • Показуйте свою зацікавленість .
  • Обов'язково слухайте, як дитина читає сама, вона повинна відчувати інтерес старших . Якщо дитина захопилося якоюсь темою ( пригоди , книги про тварин тощо) або автором, запропонуйте йому потрібну літературу.

Рекомендації батькам "Допоможіть дитині полюбити читати"

Поради батькам "Як вибрати книгу для читання"

Поради для батьків "Як зацікавити дитину читанням"

Пам`ятка Як вибрати книжку.

Пам`ятка батькам "Діти, Інтернет, мобільний зв`язок"

Пам`ятка "Навіщо дітям Інтернет"