Матеріали для використання

КІБЕРБУЛІНГ
АБО
АГРЕСІЯ В ІНТЕРНЕТІ

«Кібербуллінг» походить з англійської мови, створено від двох слів: кібер (позначає віртуальне, опосередковане ком-

п ’ютером середовище) і буллінг (походить від англ. bull - бик, бугай,  а  в  переносному  значенні  -  дуже  велика,  сильна  чи  агресивна  персона;  і позначає процес лютого, завзятого нападу; близькі за смислом дієслова українською мовою - роз ’ятрювати, задирати, прискіпуватися, провокувати, дошкуляти, тероризувати, цькувати та ін.)

Як захиститися від кібербулінгу
Якщо кібератаки поодинокі, доречно їх ігнорувати, це зупинить їх на початковій стадії. Якщо ж вступати в перепалку з булером, негативні комунікації продовжуються.
У випадках, коли надходять систематичні листи із погрозами, потрібно зберігати інформацію в комп’ютері або роздрукованому вигляді задля доказів.

Щоб самостійно врегулювати ситуацію, можна зробити запит адміністраторам сайтів, на яких здійснювалися атаки, про видалення образливої інформації. Також адміністратори можуть убезпечити користувача-жертву тимчасовим блокуванням повідомлень у чаті користувача-булера. Така пауза в спілкуванні позитивно впливає на мотивацію підлітка, який займається булінгом заради розваги.

Що загрожує самим булерам

Якщо булінгу уникнути не вдалось, пам’ятайте про відповідальність за булінг, як для тих, хто його вчиняє, так і для тих, хто просто спостерігає. За булінг (цькування) неповнолітньої чи малолітньої особи передбачений штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин. За такі дії, вчинені повторно протягом року після або групою осіб – штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин. Якщо булінг (цькування) вчинить дитина у віці до 16 років – відповідатимуть її батьки або особи, що їх заміняють. До них будуть застосовані штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин

Батьки мають пояснювати своїм дітям, що:

Спілкування з незнайомцями в інтернеті може нести небезпеку, тому краще спілкуватися зі знайомими у реальному житті людьми;
доцільно також закрити від незнайомців свою сторінку в соціальних мережах та список друзів;
не варто писати назву навчального закладу, де навчається дитина;
не слід надсилати незнайомцям з інтернету і в приватні повідомлення свою адресу та номер телефону.

Треба звернути увагу, що злочинці часто обирають дітей, які публікують відверті фото чи тексти, хочуть здаватися дорослішими, ніж насправді.